Інтегрований урок з географії та історії у 8 класі на тему «Особливості геологічної будови, рельєфу і мінеральних ресурсів нашого краю та їх вплив на розвиток культури Тернопільщини в XVI-першій половині XVII ст..»

15.11.2017

Справжнє життя не ділиться на відрізки по 45 хв.Організуйте день міжпредметної співпраці для дітей і цим збагатіть навчальну програму.
Саманта Пек.
Під таким гаслом 15 листопада 2017 року відбулося засідання районного методичного об`єднання вчителів географії та історії у Бичківській ЗОШ І-ІІ ступенів .Гостей радушно зустрічали організатори семінару вчителі нашої школи Марущак Г.В. та Сеник А.Б. Вони працювали над проблемою «Інтегрований урок як шлях до впровадження сучасних освітніх технологій та формування творчої особистості вчителя та учнів». В рамках семінару гостям та вчителям школи було продемонстровано інтегрований урок у 8 класі на тему «Особливості геологічної будови, рельєфу і мінеральних ресурсів нашого краю та їх вплив на розвиток культури Тернопільщини в XVI-першій половині XVII ст..», а також виховний захід «Нашого цвіту по всьому світу».
Тему семінару як і уроку Анна Богданівна та Галина Володимирівна вибирали довго та виважено у відповідності до вимог державної Національної програми «Освіта»(«Україна ХХІ ст.»), яка має на меті виведення освіти в Україні на рівень освіти розвинутих країн світу, що можливо лише за умов відходу від авторитарної педагогіки і впровадження сучасних педагогічних технологій. Саме тому і форма уроку була незвичайною - урок -презинтація. Для цього учні 8 класу разом із вчителями плідно працювали :шукали матеріали, досліджували природу та історію рідного краю , створювали та демонстрували презентації.
Виховний захід «Нашого цвіту по всьому світу» мав на меті розкрити проблему як сучасної так і минулої еміграції українського населення, продемонструвати велике значення діаспори в історії України.
Хочеться вірити , що нашим гостям було цікаво і вони зуміли почерпнути для себе щось нове та корисне .
Щиро дякуємо і всім вчителям нашої рідної школи ,які допомагали нам у підготовці та проведенні семінару.
А на завершення хочеться сказати : інтеграція не проста справа ,але дуже цікава. Використання інтегрованих уроків приносить користь не лише учням, а й самому вчителю. Спілкуючись із колегами учитель відкриває нові факти, на які раніше не звертав уваги, інший бік проблеми чи явища, починає задумуватися над тим, на що раніше не звертав уваги або вважав другорядним. Участь у підготовці та проведенні таких уроків з колегами збільшує багаж знань, дає можливість відчути інтеграцію між науками, жодна з яких не може існувати відокремлено від інших.
Тож спішіть,поспішайте !
І цю технологію глибше вивчайте!
Вона сучасна,актуальна,міждисциплінарна,
Стратегічна,інтерактивна,універсальна,
Ключові компетентності розвиває,
Власну думку висловлювати спонукає.
Вчить правильно давати відповіді та ставити запитання,
Та спонукає до толерантності у спілкуванні.
Ефективно внутрішні ресурси суб'єкта формує,
Свідому соціально активну особистість готує.
Будьте певні, що ми маємо рацію !
Дякуючи їй ,створюємо проблемну ситуацію.
Підготовка непроста до такого уроку
Проте, інтеграція вийде нівроку!

https://www.facebook.com/groups/163163047472980/
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати