Права та обов'язки учнів

Учень має право:
- на освіту, що здійснюється високопрофесійними вчителями;
- на належний рівень матеріально-технічного забезпечення навчального процесу;
- розвивати у школі свої здібності та таланти;
- вибирати профіль навчання;
- брати участь в конкурсах, олімпіадах, конференціях тощо;
- за потребою отримати професійну допомогу робітників школи;
- оскаржити та перездати семестрову та річну оцінки;
- впливати на рішення вчителів та адміністрації, що безпосередньо стосується учнів;
- вносити пропозиції з питань організації та умов навчального процесу, відпочинку та побуту учнів;
- зберігати індивідуальність, бути особою, яку поважають як особистість, що має свій власний стиль у поведінці та діловий стиль в одязі;
- бути захищеним від усіх форм фізичного та психологічного насильства, образи та зловживання;
- мати вільний час для розваг та особистої творчості;
- вільно висловлювати свої думки та переконання, шукати, отримувати та передавати інформацію різними засобами;
- обирати та бути обраним у органи шкільного самоврядування.

При реалізації своїх прав учень повинен виконувати встановлені правила поведінки учнів, внутрішнього розкладу, статут школи, систематично та глибоко оволодівати знаннями, практичними навичками, уміннями, дотримуватися моральних та етичних норм, дбайливо ставитися до шкільного майна.

Кожен учень зобов'язаний:

• виконувати статут та закони школи;
  • систематично і глибоко оволодівати знаннями, практичними уміннями й навичками, підвищувати загальнокультурний рівень;
  • виконувати вимоги вчителя по підготовці до уроків;
  • у школу приходити охайним, дотримуватись санітарно-гігієнічних норм;
  • систематично відвідувати уроки;
  • у разі пропуску занять у день прибуття до школи класному керівнику подавати документ, що пояснює причину відсутності на уроках; берегти шкільне майно, не псувати його;
  • сміття викидати лише до урн, поважати працю прибиральниць;
  • при вході дорослого до класу привітати його, піднімаючись з місця;
  • дотримуватись етичних норм поведінки; забороняється вживати нецензурну лексику;
  • під час перерви поводити себе чемно, не бешкетувати, не бігати;
  • у разі відсутності вчителя протягом п'яти хвилин після дзвоника на урок повідомити адміністрацію ;
  • неухильно виконувати правила техніки безпеки.
  • Перше правило - спільне для всіх: діловий стиль передбачає повну відсутність джинсового одягу.
  • Одяг кожного юнака повинен складатися з класичного ділового костюма або класичних штанів та сорочки з краваткою.
  • Не допускається наявність в одязі спортивних деталей (кросівок, футболок, балахонів).
  • Одяг дівчини - світла блузка або піджак, спідниця до колін або класичні темні штани.
  • В одязі дівчат не може бути яскравих, прозорих, строкатих блузок, коротких спідниць тощо.
  • Зачіска - частина ділового стилю. Слідкуйте за охайністю вашого волосся!

Правила поведінки учня на уроках:

1. Учень зобов'язаний мати щоденник, підручники і зошити за розкладом, необхідне канцелярське та навчальне приладдя відповідно до вимог вчителя - предметника.

2. Навчальне приладдя має зберігатися та переноситись у шкільних сумках, рюкзаках, портфелях.

3. Учень повинен вчасно (до дзвоника) приготуватись до уроків згідно з розкладом.

4. Користуватися мобільним телефоном під час уроку суворо забороняється.

5. Підручники мають бути акуратно обгорнуті, мати закладки. Зошити повинні відповідати вимогам Міністерства освіти України,вестися з дотриманням єдиного орфографічного режиму.

6. Щоденник має вестися відповідно до встановлених вимог: учень має вчасно записувати розклад уроків на тиждень, зміст щоденних домашніх завдань, подавати учителю для виставлення оцінок навчальних досягнень, на перевірку класному керівнику, адміністрації школи та батькам або особам, які їх заміняють.

7. Учень має поважати права всіх учасників навчально-виховного процесу ( учнів, вчителів, працівників школи, батьків), своєю поведінкою не принижувати їх гідність, не психічного й фізичного насилля, турбуватися про здоров'я та безпеку власного життя.

Правила поведінки учня на перервах та в позаурочний час:

1. Після дзвінка на перерву спокійно вийти на відпочинок. Не бігати по коридорах і сходах школи.

2. Кожен учень при звертанні до нього чергового вчителя, Чергового учня повинен назвати своє прізвище і клас.

3. Учням забороняється заходити в учительську без дозволу вчителя .

4. Категоричного забороняється куріння в приміщеннях та на території школи.

5. Категорично забороняється приносити та розпивати слабоалкогольні та алкогольні напої.

6. Категорично забороняється приносити, вживати та розповсюджувати наркотичні, токсичні речовини та прекурсори.

Пам'ятка ділового стилю одягу.

Прохання до всіх: дотримуйтеся ділового стилю одягу, адже ваш зовнішній вигляд - це важлива складова іміджу нашої школи!

Вимоги до учня щодо збереження шкільного майна:

1. Учень повинен берегти шкільне майно, бережно поводитися зі своїми речами та речами товаришів.

2. Матеріальні збитки, завдані учнем шкільному, особистому та державному майну відшкодовуються батьками(особами, що їх замінюють) в повному обсязі в терміни, узгодженні з постраждалою стороною.