"Права свої знай - та про правила й обов'язки свої не забувай"

05.12.2016

«Враховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини в нашій державі щороку проводиться Всеукраїнський тиждень права, присвячений прийняттю 10 грудня 1948 р. ООН Загальної декларації прав людини. З правовими питаннями ми зустрічаємось досить часто. Право, закони супроводжують людину все її життя.
       Щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов'язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони.Тож ми вас запрошуємо з 5 по 9 грудня здійснити мандрівку у країну Права.» -- такими словами розпочалися заходи , присвячені тижню правових знань у нашій школі. Активну участь у ньому брали всі вчителі та учні.
          У кожному класі було проведено години класного керівника, присвячені темі прав та обов`язків людини і громадянина. Протягом тижня учні та гості школи мали можливість ознайомитися із книжковою виставкою -експозицією «Закон і право для всіх єдині», організованою шкільним бібліотекаром Драбинястою Г. Р. та вчителем правознавства Йосифів Н.Р., а також із правовим бюлетенем «Кримінальна відповідальність за хуліганство».
        Дуже активно, що не може не радувати нас , вчителів, проходив захід під назвою «Правовий кінозал», організований вчителями Гайдук О.І. та Сеник А.Б. Під час нього учні 7-9 класів мали можливість переглянути документальні кінострічки «Забули» та «Наша увага - найкраща профілактика».Було зрозуміло , що не одному дитячому серденьку близькі і знайомі переживання головних героїв стрічок .
         Протягом усього тижня проходив конкурс малюнків « Права очима дітей», у якому активну участь брали всі бажаючі. І на завершення
тижня було проведено відкриті всеукраїнські уроки «Права дитини». Для учнів 1-4 класів такий урок провела вчитель молодших класів Кушнір О.Б. , а для учнів 5 -9 класів - вчитель історії Сеник А.Б.Під час уроків діти мали можливість у легкій ігровій формі дізнатися більше про свої права та обов`язки.