Тиждень математики      17.03-23.03.2017

24.03.2017

Навчати дітей бачити красу математики, розвивати інтерес до неї - одне з найважливіших завдань, що стоять перед педагогами. З метою залучення учнів до активної пізнавальної діяльності, розширення їхнього математичного кругозору, пробудження в учнів інтересу до математики з 17 березня 2017 року в Бичківській ЗОШ розпочався тиждень математики.
На кожен день тижня сплановано математичні заходи: конкурси, змагання, математичні свята, ігри.
Тиждень розпочався урочистою лінійкою, де учні 6 класу відкрили свято, а вчитель Прокопів М.І. познайомила із планом заходів тижня математики.
17 березня, у п'ятницю, відбувся перший виховний захід для учнів 5-9 класів - «Кінозал», а саме перегляд відеофільму «Історія математики». Як людству вдалося осягнути таємниці мови Всесвіту? Ця дивовижна історія розповідає про зародження математичних знань в давнину і завершується розповідями про наші сучасні дні. Фільм був цікавим і захоплюючим, і у школярів з'явилася можливість пізнати математику з іншого боку - інтригуючого і цікавого!

«Предмет математики настільки серйозний, що не треба нехтувати можливістю зробити його цікавим». Блез Паскаль
Саме під таким гаслом 20 березня, у понеділок, продовжили відзначення тижня математики. У шкільних коридорах розміщені вислови відомих людей про математику; вчитель Прокопів М.І. оформила експозиції «Галерея видатних математиків» та «Українські математики, уродженці Тернопільщини», які кожен бажаючий може переглянути протягом тижня. Зокрема, цього річ відзначають 130 річницю з дня народження всесвітньо відомого математика Миколи Чайковського, уродженця Бережан, якому у виставці виділили почесне місце.
Також у понеділок стартував «День ребусів, кросвордів та вікторин», тому для 5-9 класів підібрані відповідні завдання, які до кінця тижня вони мають розв'язати, перевіривши цим самим свої знання та логіку.
В рамках тижня математики в школі, у вівторок 21 березня, проводився конкурс математичних стінгазет, на який подали роботи учні 4-9 класів, а учні 2-3 класів - малюнки, пов'язані певним чином із математикою.
Цікавою виявилася для учнів 5 («П'ятірка з «+»») та 6 («Ерудити») класів гра «Наші розумники», проведена Прокопів М.І. Діти отримали емоційно-позитивний заряд. Кожен із них, враховуючи свої індивідуальні особливості та інтереси, міг працювати із захопленням. Під час заходу учні дізналися багато цікавого, нового і корисного з математики. І місце у грі вибороли учні 5 класу.

Розвиток творчих здібностей, просторового мислення належить до основних завдань навчання математики. Тому учні школи мали можливість розвивати свої креативні, конструкторські здібності шляхом виготовлення макету замку із стереометричних фігур (5-9 класи), а учні 1-4 класів - шляхом виготовлення аплікацій із геометричних фігур. Через аплікацію дітям набагато простіше вивчати геометричні фігури. Разом з тим цікаво спостерігати, як же з простих квадратиків, кругів і трикутників раптом виходять дивовижні картинки, а це розвиває асоціативне мислення, вчить бачити основні форми в складних речах. Прослідковується і виховний момент - охайність в роботі з клеєм. Тому у четвер, 23 березня, подані роботи були представлені на виставці.
Цього ж дня збірні команди хлопців та дівчат 7-9 класів змагалися у грі під назвою «Хто розумніший: хлопці чи дівчата?», де звання переможця вибороли дівчата. Метою цього заходу було розвивати в учнів швидке мислення, логіку, вміння використовувати здобуті на уроках знання на практиці, виховувати любов і пошану до математики.
Проведення інтелектуальних ігор, розваг, конкурсів сприяло удосконаленню й урізноманітненню розумової діяльності учнів: уяви, спостережливості, розвивало їхні важливі якості мислення: логічність, здатність до абстрагування, порівняння, доведення тверджень. І я переконалася, що будь-яка діяльність дитини буде успішною тоді, коли вона здійснюється без примусу і дарує радість відчути себе переможцем, творцем.

А сьогодні, 25 березня, заключний день тижня математики і у нашій школі відбулося свято на честь її величності - Математики під назвою «Математична феєрія» під керівництвом вчииеля математики Прокопів М.І. та педагога-організатора Гайдук О.І. Учні школи, вчителі та гості ще раз помандрували сторінками історії, відчули всю її велич, красу, багатогранність. До виховного заходу були залучені учні 4-9 класів.Після виховного заходу вчитель Прокопів М.І. підвела підсумки тижня, нагородила переможців та активних учасників грамотами.
На цьому мандрівка по країні Математика не закінчується. Перед учнями ще багато нового, цікавого, незвіданого...